Statystyki

Odwiedzin [+/-]
dzisiaj:
wczoraj:
przedwczoraj:
33
89
76

+13
w tym miesiącu:
w ostatnim miesiącu:
w przedostatnim miesiącu:
2180
3152
4545

-1393

Wszystkich odwiedzin
Od powstania 771 885

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Kijowa.pl - Strona polskich staff kuglarzy | Wiadomości
Nie tylko znani wymiatacze... Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 08 października 2011 19:07

Przyznać muszę szczerze, że znowu chyba nadszedł czas na przeszukiwanie zasobów internetu w celu wyłowienia kijowych perełek. A jest dużo do znalezienia. Wymiatacze, wymiataczami - od dłuższego czasu możemy zobaczyć coraz bardziej skomplikowane wariacje podstawowych tricków, które powoli robią się już nudne. Bo zmienia się tylko tak naprawdę fakt, iż jest szybciej, wyżej lub pięcioma Razz

 

Tymczasem młodzi, ambitni i pełni nowych pomysłów czekają na swoje 5 min w internecie Smile I swoim wpisem chciałbym takim właśnie osobom pomóc, gdyż dwa filmy które dzisiaj Wam demonstruję, są świeże, przyjemne i naprawdę interesujące. Jako że dawno nie było - tym razem dwa kije (chociaż, tak prawdę mówiąc, to cztery) będą motywem przewodnim tego newsa. Zapraszam do oglądania i komentowania (dostępne po zalogowaniu).

Żeby zobaczyć filmy kliknij na "Więcej"

 

Więcej…
 
Fire & Drums - wisienka na torcie festiwalowym Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 września 2011 00:08

Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że były to dla mnie bardzo intensywne wakacje. Przejechałem dobre kilka tysięcy kilometrów, a Polskę zarówno wzdłuż jak i wszerz. Wpis ten dotyczyć będzie jednak ukoronowania sezonu w roku 2011, mianowicie konkursu Fire & Drums w Gliwicach. (Pozostałe przeżycia, filmy oraz zdjęcia pojawią się - mam nadzieję - w oddzielnym artykule).

Wracając do sedna sprawy:

- 5 grup

- 17 solistów

- 2 dni eliminacji, trzeciego dnia finał

i tak po wypaleniu dziesiątków litrów paliwa, godzinach treningu i przygotowań oraz trzymających w napięciu obradach jury, otrzymaliśmy werdykt. I jest to jak najbardziej satysfakcjonujący werdykt dla wszystkich związanych z kijowym fireshow! Otóż wszystkie 3 miejsca na podium w kategorii solistów zajęli KIJARZE! Very Happy Poniżej filmy oraz zwycięzcy. (Kliknij na "Więcej...")

Więcej…
 
DragonStaff z Finlandii Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 sierpnia 2011 17:52

Ostatnie tygodnie praktycznie siedzę na walizkach. Przed chwilą wróciłem z Lublina, dziś wyjeżdżam już na Froga, następnie EJC i Festiwal Ognia w Ostródzie. W przerwie pomiędzy wyjazdami udało mi się znaleźć takie oto nagranie w internecie. DragonStaff jest coraz popularniejszy już nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Nie tak dawno bo w zeszły weekend mogliśmy spotkać w Lublinie producenta i wynalazcę tego sprzętu - Gorę. Lekkość i płynność z jaką posługuje się on tym sprzętem jest wprost niesamowita.

W następny z kolei weekend w Gdyni będziemy mogli spotkać AllStaffs'ów, gdzie będą prowadzić warsztaty z DragonStaffa właśnie. Warsztaty będą prowadzone w ramach festiwalu FROG.

 

DragonStaffa na tę okazję można nabyć - podobnie jak i inny sprzęt ogniowy oraz żonglerski - w sklepie Kuglarstwo.pl!

 

 

 
Dwa Patyki - mroźne wspomnienie Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 lipca 2011 17:14

Przeglądając ostatnio swój profil na YT oraz portal Kijowa.pl zwróciłem uwagę, że w sumie mógłbym zamieścić tutaj ten oto mały filmik. Szczególnie że w ostatnich dniach doskwierają nam cieplejsze noce i dnie, że aż czasem tchu brakuje - coś na ochłodzenie Smile

 

Dotyk przyjechał do Krakowa i wspólnymi siłami stworzyliśmy coś takiego. Pomysły na jakieś ujęcia były całkowicie spontaniczne i wymyślane na miejscu (z powodu czego widać jak film jest niedopracowany).

 

Pojawiło się także mnóstwo problemów - rozpadający się dragonstaff, wypadające śruby z kijów i dokręcanie ich na miejscu scyzorykiem przy minusowej temperaturze, ciężarówka Żywca, która chciała mnie rozjechać... Mimo to, świetnie się bawiliśmy a owocem tego jest właśnie to nagranie.

 
Koksy w Lublinie Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 maja 2011 13:29

Dzisiaj przedstawiam coś specjalnego. Jest to nagranie z Lubelskiej Konwencji Żonglerskiej, która odbyła się w dniach 13-16 maja tego roku.

 

W występie pod tytułem "Koksy" udział wzięli Kermit oraz Denat. Ich sprzętami są kije (1,2 i tak również 3), pojki oraz meteor. A wszystko to stylizowane na siłownię. Zwróćcie uwagę na świetną grę aktorską obydwóch performerów. Warto popatrzeć i zastanowić się jak własny występ można wzbogacić o tak udane motywy teatralne. Tak pozytywnego pokazu dawno już nie widziałem Very Happy

 

Chłopaki nieśmiałe są trochę, ale zgodzili się na upublicznienie ich pracy Wink. Film przekazał mi Paulo (niesamowity żongler - klik!) za co mu serdecznie dziękuję.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7