Co zrobić z tą ręką, czyli temat ruchu część II

Tułów. No i tu pojawiają nam się ruchy biodrami – polecam salsę, mambo. Panie tutaj mogą baaardzo wiele osiągnąć, gdyż – nie oszukujmy się! – to jest ich ogromny atut, który na ewentualnym konkursie fireshow może zdobyć serce męskiej części publiczności oraz jury :> Do tego dochodzą izolacje klatki piersiowej, skręty tułowia (jeśli wykonujecie daną technikę, nie oznacza to, że nie możecie w tym czasie obrócić się w lewo, nie ruszając przy tym stóp i umiejscowienia tricku, aby sprawdzić czy czapka dziękczynna nadal leży na ziemi :P).

 

Ręce. No tutaj jest naprawdę ogromny popis możliwości. Od zwykłego wyprostowania lewej/prawej ręki przez taneczne stylizacje (hip hop, salsa, electro buggy) po akrobatkę – stanie na rękach, gwiazda. A może nowy typ taneczny przebierania palcami? 🙂 Wyobrażacie sobie jakie napięcie możecie stworzyć przez zwykłe zaciskanie i wyprostowywanie palców obu dłoni zaciśniętych na rękojeści, na zasadzie fali meksykańskiej? Po prostu – „wow!”, świetny motyw na rozpoczęcie solówki z kijem!

Rękoma możecie zwrócić uwagę na to co robicie z kijem, zagrać nimi aranżując pewną czynność – kij może być mikrofonem, kijem do golfa (albo „ptaszkiem” idąc z duchem „Pana Ząbka” :D), wystarczy że Wy będziecie chcieć, aby tak się stało. Wreszcie wszelkie tricki natury „Magiczna ręka” – tu także pozostaje jedynie wasza fantazja do zakreślenia ram w jakich chcielibyście zmieścić wasz potencjał.

Głowa. No i nasz ostatni punkt programu. Po pierwsze – obrót samej głowy może stanowić zapowiedź dalszego występu. Pochylenie głowy do tyłu wraz z uniesioną ręką do góry zmusi widza także do spojrzenia w górę, a wtedy bach! – robicie wyrzut kija (nie zapomnijcie złapać, z reguły publika się wtedy bardziej cieszy :)). Może ktoś potrafi zrobić izolacje głowy? Wykorzystaj to, bo… czemu nie?

Mimika twarzy jest całą gamą zachowań, którymi możecie zrobić ze zwykłego machania prawdziwe show. I jest to jak najbardziej udowodnione przez zeszłoroczne Grand Prix grupy „Kivi” (w której notabene jest NightShine :)). Ich mimika wzbudza ogromną sympatię 😀

Dlatego -> brewki do góry, zróbcie „rybkę”, mrugnijcie okiem, wyślijcie całusa i skoro przećwiczyliście to już na sucho, starajcie się wykorzystać to w waszej rutynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *